Fatoş Kabasakal

Fatoş Kabasakal kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? boyu ve kilosu gibi bir çok soru ile merak edilen ünlü isimler arasında yer almaktadır. Kısaca Hayatı ve kariyeri.

Fatoş Kabasakal 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Hem güzelliği, hem düzgün fiziği hemde diksiyonu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Fatoş Kabasakal Edirne doğumludur. Aslen Edirne’lidir. Arnavutluk ve Bulgaristan’dan son olarak ailesi Edirne’ye göç etmiştir. Edirne’de dünyaya gelmiş henüz 3 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Lise mezunudur.


Ekol Drama Oyunculuk Okulu ve Ayla Algan’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Günümüzde Tümay Özokur Ajans’a bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

15 yaşında iken Kral Tv’de sunduğu bir müzik programı ile ekranlara merhaba demiş, 2007 senesinde 6 ay mankenlik yapmış, aynı sene Yıldızlar Savaşı isimli filmde rol almıştır. Nelson markası için Kapadokya’da mayo çekimlerinde yer almış ve katalog yüzü olmuştur. Yine 2007 yılında usta sanatçı merhum Kayahan’ın Bir Aşk Hikayesi isimli şarkısının klibinde, 2010’da ise Tan’ın Taş Yürek şarkısının klibinde oynamıştır.

Panda Gofretto, Elifnağme, Heyecanlı, Afiyet Şeker Olsun, Bir Eğlence Dünyası, Ver Coşkuyu ve Fatoş’la Akıllı Alışveriş, Dedikodu isimli reklam ve programlarında sunucu olarak boy göstermiştir.

İki Arada Aşk isimli dizide ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Daha sonra Ver Coşkuyu, Yıldızlar Savaşı, Kurşun Bilal, Ayışığı, Ah Polis Olsam, Kahireli Palas, Sararan Sevdalar, Misi, Ayrı Dünyalar, Parmaklıklar Ardında, Türk Malı, Bez Bebek ve Gardırop Savaşları bir çok projenin içerisinde yer almıştır.

Bekar olan güzel isim iş adamı Erhan Kayhan ile birliktedir. Çiftin yakın tarihlerde evleneceği yönünde bir çok haber magazin gündeminde yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz