Fatma Çalkaya

Fatma Çalkaya Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Balçova ilçesi Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? kısaca siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında aslen Denizli’de dünyaya gelen Fatma Çalkaya, Ortaokul tahsilini Almanya’da gerçekleştirmiş ardından, Aydın Söke’de Lise’ye devam etmiştir. Uzun seneler Aydın, Kuşadası’nda turizm sektöründe çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezunudur.

Eşi kendisinden önce Balçova Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Ali Çalkaya’dır. Görevi de eşinden devralmıştır. Bu evliliğinden iki kızı vardır. Uzun senelerdir yaşantısını İzmir, Balçova’da sürdürmekte, 17 yılı aşkındır ise Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak aktif siyasetin içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Balçova Üretici Kadın Kooperatifi üyesidir.

Eski Belediye Başkanı olan eşi Mehmet Ali Çalkaya’nın adaylığının YSK tarafından düşürülmesi neticesinde başkan adayı olarak gösterilmiş ve 2019 yılında seçimleri kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz