Fatma Barbarosoğlu

Fatma Barbarosoğlu hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 doğumlu yazar Fatma Barbarosoğlu Afyon Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversite ve bölümde Yüksek Lisans yapmış, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Doktora yapmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından yılın en iyi hikayecisi seçilen Fatma Barbarosoğlu bugüne kadar hikaye, deneme ve roman üzerine bir çok kitabı kaleme almıştır.

Yeni Şafak Gazetesi’nde yazar olarak çalışmalarını sürdüren Barbarosoğlu aslen Afyonkarahisar Tazlar Köyü’nden ve Kocabıyık Ailesi’ndendir. 2012 yılında vefat eden sanayici, iş adamı Asım Kocabıyık’ın dedesi ve Fatma Hanımın babasının dedesi kardeş çocuklarıdır. Karabıyık babasının soyadıdır. Yazarlığında babasının ve abisinin çok emeği olduğu için yazar olarak imzasını Karabıyık olarak attığını dile getirmiştir.

Zaman içinde soyadı arasında ayırım fark ettiğini, kendisini edebi kamudan tanıyanların Karabıyık dediğini, gazete yazılarından tanıyanların ise Barbarosoğlu dediğini belirtmiştir. Zaman zaman yüzüne karşı yaptıklarının son derece nezaketsiz bir şey olduğunun farkında olmayarak Sayın FKB diyenlerin de olduğunu yazmıştır.

Fatma Barbarosoğlu ‘nun yayınlanmış olan kitapları;

Cumhuriyetin Dindar Kadınları
Ahir Zaman Gülüşleri
Mutluluk Onay Belgesi
Ramazanname
Moda ve Zihniyet
Hayat Teselli Olmaktır
Acı Deniz
zak Ülke/Fatma Aliye
Sözün Ve Sükutun Renkleri
İki Kişilik Rüyalar
Gün Akşamsızdır
Senin Hikayen
İmaj Ve Takva
Otobüsname/Yaşadığımız Şehir
Okuyucu Velinimetimizdir
Hayat Teselli Olmaktır
Bahçeler ve Sokaklar
Hiçbiryer
Rüzgar Avı Şov ve Mahrem
Medyasenfoni
Sözüm Söz
Kamusal Alanda Başörtülüler
Son On Beş Dakika
Rüzgar Avı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz