Fatih Sırmacı

Fatih Sırmacı Çekmeköy Belediye Başkan Aday Adayı | Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Sırmacı Kimdir?

Fatih Sırmacı siyasetçi, iş insanı, girişimci, İstanbul Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı. Aynı zamanda Çekmeköy Belediye Başkan Aday Adayı.

İstanbul Nevzad Ayasbeyoğlu İlkokulu, Kadıköy İmam Hatip Ortaokulu ve Rezan Has Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından Fatih Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Gelişim Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Siyasetin bilimsel ihtisasını da tamamlamıştır.

Fatih Sırmacı Nereli?

Fatih Sırmacı aslen Erzurum doğumludur.
Fatih Sirmaci5 jpg
Gençlik döneminden itibaren aktif siyaset faaliyetlerinde yer almıştır. Fatih Üniversitesi AK Parti teşkilatında görev alan Sırmacı, ardından siyasi hayatına AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nda çeşitli kademelerdeki hizmetleri ile devam etmiştir. Aynı zamanda otomotiv, lojistik ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik görevini üstlenmiştir.

2012 senesinde, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Ekonomi ve Mali İşler Birim Başkanlığı görevine atanmıştır. 2014 yılında “Mahalli İdareler Seçimlerinde” Çekmeköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Yine 2014 senesinde Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcısı görevine de atanan isim olmuştur.

2019 yerel seçimlerinde yeniden Çekmeköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Günümüz itibariyle İstanbul Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcılığı ve AK Parti Çekmeköy Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevine devam etmektedir.

Fatih Sırmacı Kaç Yaşında?

Fatih Sırmacı 41 yaşındadır. Doğum tarihi 3 Ocak 1982, doğum yeri Erzurum.

Siyaset dışında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev almaktadır.

Fatıma Zehra Sırmacı ile evli ve bu evliliğinden iki kızı vardır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Resmi instagram hesabı @fatihsirmaci, resmi twitter hesabı ise @fatihsirmaci ‘dır.

Kaynak: https://www.fatihsirmaci.com
Fatih Sirmaci3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz