Fatih Burdurlu

Fatih Burdurlu müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında ise müzik severler aslen nereli? kaç yaşında? albümleri, şarkıları gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında dünyaya gelen başarılı sanatçı Fatih Burdurlu aslen Burdur Çavdır doğumludur. Burdur Çavdır Lisesi’nde eğitim hayatını sürdürmüş, lise eğitiminin ardından eğitim hayatını sonlandırmıştır. Henüz 7 yaşında iken müzik ile tanışan Burdurlu, küçük yaşlarda düğünlerde sahne almaya başlamıştır. Gerçek ismi ise Fatih Şahinkurt’tur. Memleketini ve yöresini çok seven sanatçı bu nedenle aslen memleketi olan Burdur’u kullanmaya karar vermiştir. Askerlik (vatani görev) görevini ise Tekirdağ Ordu Evi’nde tamamlamıştır.

Fatih Burdurlu müzik kariyeri;

Başarılı sanatçı vatani görevini tamamladıktan sonra sevdiği kızla kaçarak evlenmeye karar vermiş olsada aksilikler bir türlü yakasını bırakmamıştır. Ailesinin karşı çıkması sonucu bu durumdan dolayı 4 yıl hapis yatmak zorunda kalmıştır. Buna rağmen yaşadığı zorluklara göğüs germiş, kaderi ile yüzleşmiş ve her daim sabretmeyi bilmiştir. Zor geçen 4 duvarlı senelerin ardından yaşadığı acıları kaleme dökmüş ve besteler yapmıştır. Yaptığı bestelerden en önemlisi ise Yan Deli Gönül Yan’dır. Bu bestesi ile milyonlara hitap etmiş ve milyonlarca müzik severin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

İlerleyen süreçte ise en büyük hayalinden birisi kendi hayatını ve yaşadıklarını anlatan bir filmi çekip, rol almak ve hayatını anlatmaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz