Fatih Bulut

Fatih Bulut hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? kimdir? albüm çalışmaları, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kayseri şehrimizde dünyaya gelen Bulut, 10 kardeştir, 5 kız 5 erkek, ailenin ise en küçük üyesidir. Aslen Kayseri Yeşilhisar, Doğanlı Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Evli olup bir kız bir de erkek çocuğu vardır. Bulut, 2019 yılı itibariyle 35 yaşında olan şarkıcı memleketinde düğün ve özel organizasyonlarda şarkı söyleyerek geçimini sağlamaktadır.

Geçmiş hayatında Babasını kanserden ve Ağabeyini ise kalp krizinden kaybetmiştir.

Babasını kaybetmesiyle çocukluk hayali olan müzik yapmaya ve şarkı söylemeye daha çok yoğunlaşarak önce köydeki düğünlerde şarkı söyleyerek kendisini geliştirmiş ve çevresinde büyük beğeni almıştır. Bu nedenle de sosyal medya hesaplarında adına fan sayfaları kurulmuş ve şuanda çeşitli organizasyonlarda sahne alıp hayatını devam ettirmektedir.


Geçtiğimiz günlerde sözlerini yazdığı ve seslendirdiği ‘çok sevdim yalan oldu’ parçasını İrem Sak’ın sosyal medya videosunda kullanması ile daha da ünlenmiştir. Fatih Bulut’un söylediği şarkı, Youtube platformunda 35 Milyon’un üzerinde izlenmiş ve dünya sıralamasında en çok izlenen trend sıralamasında ilk 12 içinde yer bulmuş. Kısa süre içinde tüm televizyon dünyasının da dikkatini üzerine çekmeyi başaran ünlü isim bir çok televizyon programın canlı yayın konuğu olarak programlara katılmıştır. En son Müge ve Gülşen ile 2.Sayfa adlı programın canlı yayın konuğu olmuş ve yine Çok Sevdim Yalan oldu şarkısını seslendirmiştir.

Kendisine ilham veren şeyin düğünlerde karşılaştığı kişiler olduğunu söyleyen Bulut, müzik hayatını profesyonel olarak devam ettirmektedir.

Fatih Bulut Çok Sevdim Yalan Oldu çalıntı mı?

Videonun inanılmaz bir şekilde hızla rekorlar kırmasının ardından şarkının da çalıştı olduğu hakkında haberler hızla yayılmaya başladı. Aşık Hüseyin Akan bu eseri 1987 yılında cezaevinde iken yazdığını eserin gerçek isminin ise Zalim Geceler olduğunu belirtmiştir. Hatta 2010 yılında yayınlanan Pusula Film tarafından yapımcılığı üstlenen ve TRT ile Kültür Bakanlığının desteği ile yayınlanan ‘Cono Ahmet ve Çocukları’ isimli belgeselde bu eserin yer aldığı belirtilmiştir. Eseri izinsiz alıp kullandığı gerekçesi ise Fatih Bulut hakkında dava açacağını dile getirmiştir.

Ünlü isim sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 97,7k civarındadır. Ancak sürekli hayran ve takipçi sayısı artmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz