Fatih Bayhan

Fatih Bayhan Sebilürreşad’ın Genel Yayın yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kitapları, eserleri, hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Bayhan Kimdir? Nereli?

1975 yılında dünyaya gelen Fatih Bayhan Gazeteci ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aslen Adana’lıdır ve Adana’da doğmuştur. İlköğretim ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Adana’da tamamlamış ardından, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Kamu Yönetimi’nden mezun olmuştur.

PRCI Turkey’de ‘Marka ve İmaj’ üzerine eğitim almış, 1994 senesinde İstanbul’da gazeteciliğe muhabir olarak adım atmıştır. Daha sonra Adana’da sırasıyla Yeni Ufuk, Zirve, Ekspres, Bölge ve Yeni Gün gazetesinde yazar, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak çalışmıştır. Nokta Dergisi Adana Temsilciliği ve Kanal 7 Çukurova Haber Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Aktüel, siyaset, tarih-araştırma ve deneme türlerinde yazılar yazan Fatih Bayhan’ın çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca www.haber7.com haber sitesinde güncel makaleler yazmaktadır.

ÇUSAM Kurucuları arasında görev alan Bayhan, Birlik Vakfı, TEMA, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İLESAM Üyesi, Sarı Basın Kartına sahiptir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Başbakanlık’ta; Danışman, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görev almıştır. Günümüzde halen Mehmet Akif Ersoy’un tarihi dergisi Sebilürreşad’ın Genel Yayın yönetmenliğini yapmakta olan Bayhan’ın günümüze kadar yayınlanmış 26 eseri bulunuyor.

Bazı Eserleri, Kitapları:

Zübeyde Hanım
Hür Yaşadım Hür Yaşarım
Dedem Enver Paşa
Latife Hanım’ın Kağıtları
Fikriye Hanım
Tarihi Değiştiren Suikastlar
Atatürk’ün Aşkı Latife
Dedem Mehmet Akif
Doğu’nun Başbuğu Yılma Durak’ın Mamak Mektupları
İhtilallere Giden Yol
İslam’ın Rusya’daki Ayak İzi: Sultan Galiyev
Yeni Olaylar Işığında Kıbrıs Gerçeği
Denktaş O Plana Neden Karşıydı?
Gençler İçin Safahat
Asım & Mehmet Akif’in İdeal Nesli
Safahat
Müslüman Kadın
Edebi Hasbihaller
Kayseri’den Çankaya Köşkü’ne Abdullah Gül
Dip Dalga Davutoğlu
Tarihe Düşülen Notlar
Recep Tayyip Erdoğan‘ın Liderlik Şifreleri

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz