Fatih Altaylı

1

Fatih Altaylı aslen nereli? mesleki kariyeri, ailesi, iş hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

Köşe Yazarı, gazeteci ve sunucu olarak televizyon dünyasında uzun soluklu, bir çok programın altına imzasını atan Fatih Altaylı 1963 yılında dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Seven Altaylı, babasının ise Talat Altaylı’dır.

Özellikle Teke Tek adlı program ile genellikle siyaset ağırlıklı gündemi yorumlayan program ile ekran severler tarafından tanınmıştır.

Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra Cumhuriyet Gazetesinde spor muhabiri olarak iş hayatına atılmıştır. Ardından Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde bir süre okumuş ancak okulu yarıda bırakmış, Basın Yayın Yüksekokuluna geçmiş, buradanda diplomasını almadan ayrılmıştır.

1993 yılında Best Fm’nin kurucuları arasında yer alan usta isim daha sonra Show Tv, Kanal D, Kanal 1, Atv, Radyo D gibi kurumlarda program yapımcılığı, köşe yazarlığı, genel koordinatörlük ve Haber Genel Yayın Yönetmenliği gibi görevleri üstlenmiştir. 2001 senesinde Galatasaray Spor Kulübünde asbaşkanlık yapmıştır.

Eşi yazar Hande Altaylı’dır. Bu evliliğinden 2005 doğumlu Zeynep isminde bir kızı vardır. Fatih Altaylı baba tarafından aslen Van’lıdır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz