Faruk Kalyoncu

Faruk Kalyoncu Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu başkan ise amcası Orhan Cemal Kalyoncu’dur.

Ömer Faruk Kalyoncu, 1977 yılında doğmuştur. Aslen Trabzon Çaykara’lıdır. Annesi Nevin Kalyoncu, Babası Hasan Kalyoncu’dur.

Ciner Grubu tarafından Dinç Bilgin’den satın alınan Sabah Gazetesi ve ATV’ye TMSF 2007 yılında el koymuş, daha sonra da grup 22 Nisan 2008′de 1.1 milyar dolar karşılığında Çalık Grubu’na satılmıştı. Çalık Grubu’ndan da 2013 yılında Kalyon Grup satın aldı.

Ömer Faruk Kalyoncu’nun Nevin Ensari ile evlendiği; 27 kasım 2004 tarihinde İstanbul’daki nikah töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin TBMM Başkanı Bülent Arınç ile birlikte nikah şahitliği yaptı. Grand Cevahir Oteli’ndeki bu nikah töreninde, dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün de aralarında yer aldığı 11 bakan hazır bulunmuştu.

13 Nisan 2018 tarihinde Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Holding, medya kuruluşlarının ardından D&R’ı da satma kararı aldı. KAP’a gönderilen açıklamaya göre D&R’ın 440 milyon liraya satışı konusunda Orhan Cemal Kalyoncu’nun sahibi olduğu Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye ile ön protokol imzalandı.

Bünyesinde Sabah ve Takvim gazeteleri ile ATV, A Haber gibi televizyon kanallarını da bulunduran Turkuvaz grubunun yönetim kurulu başkanlığını, Orhan Cemal Kalyoncu’nun yeğeni ve abisi Hasan Kalyoncu’nun oğlu iş adamı Ömer Faruk Kalyoncu yürütüyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz