Faruk Amaçlamak

0

Faruk Amaçlamak, aslen 20 Ağustos 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Ama 1 Ocak 2000 yılında kayıtlıdır. Van’ın bir köyünde dünyaya gelmiştir. İlköğretim yılını köyde tamamlamıştır. Köyün olumsuz şartlarından dolayı, ailesi ile birlikte kente göç etmek zorunda kalmıştır. Ortaöğretim yılını Van’da tamamlayıp, lise yıllarını aynı şekilde yine doğup büyüdüğü memleketi Van’da tamamlamıştır.

Faruk Amaçlamak oyunculuk kariyeri;

Tiyatroya duyduğu ilgi nedeniyle başlamıştır. Ayrıca yazarlığa ise daha basılmamış bir romanını yazarak sektöre adım atmıştır.

Oyuncu Amaçlamak, Van da birçok sanat toplantılarına ve etkinliklerine katılarak tanınmaya başlamıştır. Kendisi ile yapılan bir roportajda : ” Aslında hiç ummamıştım buralara geleceğimi. Ben daha üç yıl önce kendi köyümde çobanlık yapıyordum. Her şey köyden kent’e göç etmek zorunda kalışımızla başladı. Ama şu an düşünüyorum da iyiki göç etmek zorunda kalmışız. Evet doğuda doğup büyümek zordur. Şartlar olsun, imkânlar olsun ve hayatta orada adım atmak zordur. Ama biz dayandık vazgeçmedik.

Faruk Amaçlamak röportajı’nı ” En büyük arzum; gelecek nesillere örnek olmak ve geleceğe adımı taşımak. ” diye tamamlamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz