Faruk Aksoy

Faruk Aksoy katıldığı televizyon açık oturum programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hakkında kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Faruk Aksoy Kimdir?

Faruk Aksoy gazeteci, yazar, senarist, yönetmen. Kütahya’da Lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir çok yayın gerçekleştirmiş, 2000 senesinde Kütahya’dan ayrılmıştır. Daha sonra Sakarya’ya dönen Aksoy, bir çok tv’de çalışmış, Ülke TV’de Haber Servisi programını sunmuştur. Habertürk TV’de Enine Boyuna programında yaptığı gündeme dair yorumlar ile dikkat çekmiştir.

Faruk Aksoy Nereli?

Faruk Aksoy Sakarya’lıdır. Aslen Sakarya doğumlu olan başarılı isim sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır.

Faruk Aksoy Kaç Yaşında?

Faruk Aksoy 49 yaşındadır. Doğum tarihi 1964.

Faruk Aksoy Evlimi? Eşi Kim?

Faruk Aksoy Dr. Hacer Banu Koç ile evlidir. Eşi aslen Kütahyalı olan Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanıdır. Bu evliliğinden bir oğlu bir de kızı vardır.
Faruk Aksoy4
Evlendikten sonra bir süre Aydın’da yaşamış, Aydın’da yayın yapan AyTV ve İzmir merkezli yayın yapan Kanal3’de çalışmıştır. Ekranlarda yayınlanan Sokakta Edebiyat isimli programı büyük ilgi görmüştür. Daha sonra eşinin Kırklareli’ne tayini nedeni ile oraya taşınmış, ancak hafta sonları İstanbul’a giderek TV5 ekranlarında Haftasonu Haberleri’ni hazırlayıp sunmuştur.

Milat Gazetesi ve Yenişafak Gazetelerinde köşe yazarlığı yapmış, Beykent Üniversitesi bünyesinde kurulan Beykent TV’nin kurucu üyelerinden olmuştur. Kanal’da Genelkurmay eski başkanı Yaşar Büyükanıt ile programlar yapmıştır. Yine aynı kanal da An ve Zaman adlı programı hazırlayıp sunmuştur. Arıca tarihçi Koray Şerbetçi ile beraber programlar da üstlenmiştir. TVNET kanalında Karşı Karşıya isimli tartışma programını sunmuştur.

İlerleyen süreçte Kanal 7 medya grubu ile anlaşmış Ülke TV ekranlarında Haber Servisi adlı programı hazırlamıştır. Son dönemde CNN Türk ekranlarında Başak Şengül‘ün sunduğu Akıl Çemberi adlı program da yorumları ile dikkat çekmiştir. Günümüzde ise Habertürk bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @farukaksoyfa ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz