Başak Şengül

1

Başak Şengül 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ancak aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Lise döneminde iken haberci olmaya karar vermiş, üniversite döneminde ise bu isteği netleşmiştir.

Pertevniyal Lisesi ardından ise İstanbul Üniversitesi iletişim Fakültesinden mezun olmuş ayrıca aynı fakültede Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

2000 yılında CNN Türk kanalında stajer olarak çalışmaya başlamış ve ardından muhabir olarak görevini sürdürmüştür. 6 sene muhabirlik görevinin ardından aynı kanalda Gece Görüşü isimli programı sunmuştur. Yine aynı kanalda 12-14 Bugün haber kuşağını sunmuştur. Ardından 6 ay Farkında Mısınız? isimli programı hazırlamış ve sunmuş, 2009 yılında CNN Türk’ten ayrılmış ve Haber Türk’e transfer olmuştur. Eylül ayında tekrar CNN Türk’e dönerek gün içi haber kuşaklarında spikerlik görevine devam etmiştir. Cuma akşamları ise Akıl Çemberi ile gündemi aktarmaktadır. 2005 yılında hazırlamış olduğu AB Yolunda Zorluk Başlık: Çocuk İşçiler dizi haberi ile haber program dalında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde Başarı ödülüne layık görülmüştür.

Başak Şengül vakit buldukça yüzmekte, Wing Chun, kickbox ve fotoğrafçılık ile ilgilenmekte, ayrıca kendi kendine çizim yöntemleri üzerine çalışmaktadır. Ayrıca seyahat etmeyi ve yemek programlarını izlemeyi sevmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Onur Büyükdurak

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz