Fahrettin Poyraz

Fahrettin Poyraz Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında aslen nereli? eğitimi, çalışmaları ve siyaset hayatı gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Fahrettin Poyraz aslen Kütahya’nın Domaniç ilçesi nüfusuna kayıtlıdır, anne adı Habibe, baba adı ise Hilmi…

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü ve Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Son olarak Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Siyaset Bilimi alanında Doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Fahrettin Poyraz Çalışma hayatı;

Maliye Bakanlığında Muhasebe Denetmeni ve Sayıştay Başkanlığında baş denetçi olarak görev yapmıştır. Yeminli Mali Müşavir olan Poyraz, Uluslararası Bağımsız Denetçi Sertifikası’na sahip’tir.

Üyelikleri;

Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği.
Mali Hukuk Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği.
Parlamenterler Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcılığı.
Türkiye Futbol Federasyonu üst klasman temsilcisi.

Siyaset Hayatı;

22. 23. ve 24. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Bilecik Milletvekili’dir. 24. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu’nun 05 Aralık 2017 tarih ve 384 sayılı kararıyla Genel Müdürlük görevine atanan isim olmuştur. Son olarak evli ve 5 çocuk babası olduğunu da biyografi bilgilerinde belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz