Ezgi Ulusoy Tamer

Ezgi Ulusoy Tamer hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? aslen nereli? Evli mi? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ezgi Ulusoy Tamer 20 Nisan 1988 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Kanuni Anadolu Lisesinde orta öğrenimini tamamlayan oyuncu, daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ından mezun olmuştur.

2014 senesinde “Kuşlar” oyunu ile Semaver Kumpanya’ya dahil olmuştur. Aristofanes’in en bilinen oyunu “Kuşlar” dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biridir, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor. Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar. Oyun başarısıyla adından çok söz ettirmiştir.

Başarılı oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Müslüm Tamer ile evlidir.

Çevre Tiyatrosunda sahnelenen Fransız komedi yazarı Moliere’in ünlü eseri “Cimri’de de rol alan oyuncu, Cardenio, Madde 22, Müfettiş adlı oyunlarda da rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz