Ezgi Kuplay

Ezgi Kuplay hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? hangi tiyatro oyunlarında sahne aldı? oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Ezgi Kuplay’ın annesi Nazan Hanım, babası ise Mehmet Bey’dir. İzmir’in Bornova İlçesi’nde doğmuş, Hazal isminde bir kız kardeşi vardır. Boyu 1.65 cm, kilosu 52, burcu ise Aslan’dır. Maalesef sevgilisi var mı? varsa kim? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Eğitim hayatı;

İlköğetimi Bornova Merkez İlköğretim Okulu’na tamamlamış, daha sonra jimnastik eğitimi almaya başlamış, 9 yaşında iken de ilkokulun tiyatro oyunlarına dahil olmuştur. Kemalpaşa Ferzent Bulum Anadolu Lisesi’nde eğitim gördüğü dönemde, 2015 senesinde Karşıyaka Belediyesi Ziya Gökalp Kültür Merkezinde tiyatro eğitimini tamamlamıştır. Ardından Ziya Gökalp Kültür Merkezinde tiyatro oyunlarında rol almaya başlamıştır. Devamında ise Sahne Tozu Tiyatrosunda 2016 – 2017 ve 2017 – 2018 dönemlerinde oyunculuk eğitim belgesini almaya hak kazanmıştır.

Bu süreçte birçok tiyatro oyununda sahne alan güzel isim, bu eğitim ve tiyatro döneminde 2017 – 2018 arasında İstanbul Drama Sanat Akademisi tarafından verilen Reklam -Dizi – Sinema Oyunculuğu ve Karakter İnşa Ediş Süreci eğitimini genel sanat yönetmeni Ayla ALGAN ve eğitmen Erol BABAOĞLU ile eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Küçük yaştan beri sahne sanatları ve tiyatro ile iç içe olan ve ardından birçok kısa filmlerde rol almış, ilk kamera tecrübesini edinmiştir. 2019 senesinde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Şampiyon isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Bu dizi ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştiği proje olmuştur.

Ezgi Kuplay aldığı Belgeler

2015 – Ziya Gökalp Kültür Merkezi Oyunculuk Eğitim Belgesi
2016 – 2017 Sahne Tozu Tiyatrosu Oyunculuk Eğitim Belgesi
2017 – 2018 Sahne Tozu Tiyatrosu Oyunculuk Eğitim Belgesi
2017 – 2018 İstanbul Drama Sanat Akademisi Reklam – Dizi – Sinema oyunculuğu ve Karakter İnşa Ediş Süreci Eğitim Belgesi

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Konversçi Kız
Antoşa
Yedi Kocalı Hürmüz
Adem İle Havva
Yaşar Ne yaşar Ne Yaşamaz

Oynadığı Kısa Filmler

2017 Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde Kısa Film
2018 Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde Kısa Film

Oynadığı Diziler

2019 TRT 1 – Şampiyon

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 48,6bin civarındadır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz