KimNereli.net

Essum Aslan

Essum Aslan Kimdir?

Essum Saatçi Aslan
Gerçek adı: Essum Saatçi Aslan
Doğum Tarihi: 1983 (36 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli (Çetin Aslan ile)
Meslek: Girişimci İş Kadını Siyasetçi
Mezuniyet: Çukurova Üniversitesi
Doğum yeri: Şanlıurfa

Essum Aslan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Essum Aslan hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? kısaca iş, eğitim hayatı ve biyografisi.

Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa Genel Müdürü, 1983 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Hayatının ilk 16 senesini doğup büyüdüğü Urfa’da geçirmiştir. Ardından üniversite sınavına girmiş ve Ankara’ya giderek Ankara Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde okumuştur. Daha sonra Çukurova Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Yüksek Lisans, master derken yurt dışında eğitim hayatını tamamlamıştır. 2010 senesinde ise tekrar Urfa’ya dönmüştür. Evli ve 1 çocuğu vardır.

28 Şubat Mağdurları arasında yer almıştır. Şanlıurfa Kız İmam Hatip Okulu mezunudur. Bazı kaynaklarda Üniversite döneminde zorla başörtüsünün açtırıldığı belirtilmektedir. En büyük hedefi okul kurmak olan Essum Aslan bu hedefine Bahçeşehir Koleji’ni Urfa’da açarak ulaşmıştır.

Osmanlıca bilmektedir. İngiltere’de dil eğitimi almış ve Londra’da yaşamıştır. Bir gazetede köşe yazısı yazmış ve parlemento muhabirliği yapmıştır. O dönemde babası vefat etmiş ve erkek kardeşinin artık sana ihtiyacımız var demesi üzerine Urfaya geri dönmüştür. Döndükten sonra özel bir okulda yöneticilik yapmaya başlamış o sırada Organize Sanayi bölgesi Müdürlüğünde Türkiye’nin en önemli tekstil fabrikalarından birinin boyahanesini kurmuştur. O dönemde Çetin Aslan ile evlenmiş ve Nevali Oteli inşaat süreci başlamıştır.

Essum Aslan en son Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğu açıklanmıştır. 2019 yılında ise Karaköprü Belediye Başkan Adayı olan isim olarak açıklanan isim olmuştur.

Etiketler: ,

AK Parti Partisindeki Diğer Siyasetçiler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Essum Aslan
Gerçek adı: Essum Saatçi Aslan
Doğum Tarihi: 1983 (36 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli (Çetin Aslan ile)
Meslek: Girişimci İş Kadını Siyasetçi
Mezuniyet: Çukurova Üniversitesi
Doğum yeri: Şanlıurfa
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

447.326 kez okundu

2.

Beren Saat

403.376 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

327.446 kez okundu

4.

Tarık Akan

301.123 kez okundu

5.

Ecrin Su Çoban

266.709 kez okundu

6.

Tarkan

242.678 kez okundu

7.

Volkan Demirel

230.343 kez okundu

8.

Emre Mor

205.781 kez okundu

9.

Ersay Üner

201.935 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

198.490 kez okundu