Esin Övet

Gazeteci ve köşe yazarı olan Esin Övet, 02 Şubat 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite hayatına geçtiğinde Makine Ressamlığı bölümü okumak istemiştir. Ancak 1995 yılında okulunu tamamlamadan iş hayatına atılarak Sabah Gazetesi’nde magazin haberciliği yapmaya başlamıştır. Esin Övet’in ilk yazdığı magazin haberi ise Türkan Şoray, Nazan Şoray ve Esin Afşar’ın ağaç dikmesi haberiydi.

Meslek hayatında kariyer basamaklarını hızlıca çıkan Esin Övet, Sabah Gazetesi’ndeki işinden ayrılıp daha sonra gelen güzel bir teklif ile Star Gazetesi’nde işine devam etmiştir. Star Gazetesi’nde bir süre çalıştıktan sonra tekrar Sabah Gazetesi’ne dönmüştür ve 2002 yılına kadar orada köşe yazarlığı yapmıştır. Daha sonra köşe yazarlığı işine devam edip kendisini iyice geliştirmiştir. Habertürk Gazetesi’ne geçerek Unisex olarak adlandırdığı köşesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.

Meslek hayatında oldukça başarılı ve yetenekli olan Esin Övet, 2013 yılında Siz Uyurken isimli kitabını çıkartmıştır. Evet bizler uyurken Esin Övet, İstanbul gecelerine dalıp tanıdığımız veya tanımadığımız insanların hayatlarından oluşturduğu hikayeleri, bilgileri bizlere sunmuştur.

Bir dönem sunucu olarak Beyaz Tv’de, Söylemesem Olmaz programının kadrosuna katılmıştır. Ancak 2014’de Beyaz Tv’den ayrılarak Habertürk Gazetesi ile çalışmaya başlamıştır. Şuan hala Habertürk Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır. 2009 senesinde evli olduğu Sedat Doğan’dan boşanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz