KimNereli.net

Erol Bedir

Erol Bedir Kimdir?

Erol Bedir
Gerçek adı: Erol Bedir
Doğum Tarihi: 16/03/1958 (61 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Balık
Meslek: Doktor
Mezuniyet: Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi
Doğum yeri: Erzurum

Erol Bedir Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Erol Bedir 2017 yılında Kayserispor takımı başkanı olarak göreve gelmiştir. Spor dünyası dışında hekim olarak tanınan Dr. Erol Bedir hakkında aslen nerelidir? ne doktoru? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

16 Mart 1958 tarihinde aslen Erzurum’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaoukl ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Erzurum’da tamamlamıştır. Lise eğitiminin ardından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Erol Bedir doktorluk mesleği ve çalışma hayatı;

1985 senesinde mezuniyetin ardından Kayseri’ye tayin olan Dr. Erol Bedir, Kayseri’de Hacılar Sağlık Ocağı Tabibi olarak mesleki kariyerine adım atmıştır. 6 aylık çalışma sürecinin ardından, Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcılığına atanmıştır. 1987 senesine kadar bu görevini sürdürmüş ve vatani görevini yapmak üzere, Diyarbakır Havacı Tabip Asteğmen olarak birliğine teslim olmuştur.

Vatani görevinin ardından tekrar Kayseri’ye dönmüş ve İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanmış, 1993 senesinde ise Melikgazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne atanmıştır. O dönemde görevli iken Melikgazi Hastanesinin kuruculuğunu üstlenmiş 10 sene Başhekimlik yapmıştır.


1999 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına atanmış ardından sırası ile Kamu Çalışanları Vakfı Kayseri İl Başkanlığı,Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Kurucusu ve Başkanlığı, Kayserispor ve Erciyesspor’un 3’er kez Yönetim Kurulu Üyelik ve Başkan Yardımcılıklarını üstlenmiştir.

2007 ve 2013 yılları arasında açılan ve en büyük özel hastane niteliğinde olan Avrupa Hastanesinin kuruculuğunu ve Başhekimliğini üstlenen Dr. Erol Bedir, Kayseri ve Anadolu’da önemli bir yer edinmiş olan Avrupa Hastanesi’nin zamanla ihtiyaçlara verememesi sonucunda arkadaşları ile birlikte yurt dışı bağlantıları da bulunan, Anadolu’nun tek kompleksi halindeki en büyük hastanesi Özel Modern Dünyam Hastanesinde toplanma kararı almıştır. Günümüzde halen Modern Dünyam Hastanesi Başhekimi olarak görevini sürdürmektedir.

Ayrıca Türk futbolcunun köklü kulüplerinden Kayserispor takımında Başkan olarak futbol dünyasında varlığını devam ettirmektedir. Diğer bir yandan Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı’dır.

2005 yılında Türk futbol tarihinde ilginç bir olayın altına imzasını atan Erol Bedir, o dönemde Erciyesspor’un forması hazır olmadığı için Emre Toraman’a İnter takımının formasını giydirerek imza attırmıştır.

Dr. Erol Bedir evlidir ve bu evliliğinden 3 evladı vardır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Erol Bedir
Gerçek adı: Erol Bedir
Doğum Tarihi: 16/03/1958 (61 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Balık
Meslek: Doktor
Mezuniyet: Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi
Doğum yeri: Erzurum
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

374.040 kez okundu

2.

Tarık Akan

290.558 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

287.780 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.645 kez okundu

5.

Tarkan

219.378 kez okundu

6.

Volkan Demirel

217.722 kez okundu

7.

Emre Mor

192.037 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.213 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

176.878 kez okundu

10.

İrem Derici

172.657 kez okundu