Erkan Tan

1

1967 yılında Ankara’da dünyaya gelen başarılı sunucu Erkan Tan İlköğretim’e Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi’nde başlamış ardından Erzurum Tekman İlçesi’nde devam etmiş ve İzmir Foça’da tamamlamıştır. Ortaöğretim 1. ve 2. sınıfları ise İzmir Foça Midilli Ortaokulu’nda okuyan Erkan Tan ardından Tokat Erbaa Ortaokulu’ndan mezun olmuştur. Liseyi ise yatılı olarak İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde okumuş ve son olarak İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

Mezuniyetin ardından TRT tarafından gerçekleştirilen sınava katılan Erkan Tan 1989 yılının Eylül ayında TRT Ankara Televizyonu’nda iş hayatına adım atmıştır.

Baba tarafından aslen Şırnak kökenlidir. Babası Bürokrat Hikmet Tan’dır. 1990 yılında Ayben Tan ile evlenmiş 2000 yılında boşanmışlardır. Bu evliliğinden Ege Tan isminde bir oğlu vardır, İngilizce diline hakimdir. İkinci evliliğini ise 2006 yılında psikolog İlkim Öz ile gerçekleştirmiş ancak bu evliliğide 2013 yılında son bulmuştur.

1 Yorum

  1. RAMAZAN DAL 8 Aralık 2019 ERKAN ABI AHABER IN GURURU DOBRADOBUR SAPINS KADAR DELIKANLI ERKAN ABIM SIZINLE KURUR DUYUYORUZ AMAN HAYINLERE FIRSAT VERMEYELIM INSALLAH ERKAN ABI BEN KAYSERIDEN YAZIYOM ERCIYE UNIVERSITESI COCUK ACIL KANTIN ISLETMECISIYIM IHALESI BENIM ADIMA BURDA 4 TANE SOLCU MUDUR HIC BIR GEREKCE OLMADAN KANTINI ELIMDEN YASAL YOLLARLA ALMAK ISTIYORLAR 12.12.2019 TARIINDE BOSALMAM ICIN IHTAR VERDILER BU KONUYLA ILGILI YARIMINIZI BEKLIYOM EKMEGIMI ELIMDEN HAYINLERE ALDIRTMA ERKAN ABI SENI IZLEMEYE DEVAM EDIYOR IYI HABERINI BEKLIYOM ABI TEL 0530 346 5080

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz