Erkan Eyibil

Erkan Eyibil son yıllarda Almanya’nın yeni Mesut Özil’i olarak sıkça futbol dünyasında ismi geçen genç futbolcular arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu, memleketi gibi bir çok soru merak konusudur.

Erkan Eyibil 2001 yılının Haziran ayında Almanya’da dünyaya gelmiştir, burcu İkizler’dir. Mainz takımı alt yapısında futbol hayatına adım atmış ardından, Mainz 05 U19 takımına kadar yükselmiştir. Orta sahanın ortasında ve solunda görev yapan genç yıldız, raket gibi bir sol ayağa sahiptir. Özellikle son dönemlerde Almanya Milli Takımı ile Mesut Özil arasında yaşanan gerginliğin ardından Özil’in yerini doldurabileceği ve onu aratmayacağı yönünde futbol otoriteleri görüşlerini dile getirmektedirler. 2017 sezonunda Mainz takımı alt yapısında, 14 maçta 12 gol ve 15 asist yaparak gelecekte Almanlar için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu da gözler önüne sermiştir.

Bundesliga’nın tüm dev ekiplerinin peşinde koştuğu Erkan Eyibil’i Almanya Milli Takım teknik direktörü Löw’de sıkı takibe almıştır. Messi ve Mesut Özil‘in idolleri arasında olduğunu, Messi’nin rahat adam eksiltmesine, Özil’in ise asistlerine hayran olduğunu dile getirmiştir. Türkiye U18 Milli takımına davet edilmesi beklenen futbolcunun ileride hangi ülkenin Milli takımında forma giymeyi tercih edeceği de merak konusudur.

Bir kullanıcımızın attığı mail ile yaptığı bilgilendirme de aslen Samsun Çarşamba’lı olduğu belirtilmiştir.

Erkan Eyibil Milli takım kariyeri

19 Mayıs 2016 tarihinde Almanya U15 Milli takım kadrosuna seçilmiş toplam 2 karşılaşmada forma giymiştir. Ardından Almanya U16 ve U17 Milli takım formalarını toplam 14 kez giymiş ve 3 gol atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz