Erkan Durdu

0

Erkan Durdu hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılının Mart ayında aslen Malatya, Doğanşehir’de dünyaya gelen Erkan Durdu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans yapmıştır.

Mesleki kariyerine TRT İstanbul Radyosunda başlamış ardından sırası ile Kanal 7, Son Çağrı, Yeni Ufuk, Akşam ve Radikal gazetelerinde muhabir ve editör olarak çalışmıştır.

Geçmiş yıllarda 2003 ve 2012 yılları arasında, Devlet Bakanı ve Başbakanlık Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak Abdüllatif Şener, Nazım Ekren ve Bülent Arınç ile çalışmıştır.

Ayrıca SPK Uzmanlığı, Kalkınma Bankası Denetim Kurulu üyeliği, TRT Genel Müdür Müşavirliği, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcılığı, AA Denetim Kurulu ve Euronews Televizyonunda Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer aldı. TRT Genel Müdür yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Günümüzde TRT Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı çalışmalarını sürdürmektedir.

İngilizce bilmekte, evli ve bir evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz