Erkan Bilgütay

0

Erkan Bilgütay yeni sezonda Ağlama Anne isimli dizi ile oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? boyu ve kilosu gibi bilgilerini merak ediyormusunuz? Kısaca hakkında hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelen oyuncu Erkan Bilgütay henüz 7 yaşında iken İbiş Tiyatrosunda Çocuk oyuncu olarak tiyatro hayatına adım atmıştır. Aslen Selanik kökenlidir. Usta oyuncu Bülent Kayabaş ile Tv dizi filmi ile kamera Önü Oyunculuk eğitimi almıştır. Yakın akrabası olan oyuncu Oya Başar’ında teşviki ile Kartal Kaya dizisiyle ekran hayatına adım atmıştır. 1996 senesinde Amerika’ya gitmiş eğitim hayatını sürdürmüş ardından tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

Erkan Bilgütay’ın boyu 1.76 cm, kilosu ise 65’tir. Saç rengi kır, takım elbise bedeni 46, pantalon 38, gömlek M, ayakkabı numarası ise 41’dir. 1992 yılından bu yana B Sınıfı ehliyeti bulunmaktadır. Her türlü motorlu aracı kullanabilen oyuncu ayrıca iyi derecede yüzme bilmekte ve dans edebilmektedir. Ayrıca at binme sporunuda hobi olarak yapmaktadır. Orta derecede Rusça, çok iyi derecede ise İngilizce bilmektedir. Sıkı bir Galatasaray taraftarıdır.

Erkan Bilgütay oynadığı diziler;

Çocuklar Duymasın, Arka Sokaklar, Kurtlar Vadisi Pusu, İki Dünya Arasında, Benim Hala Umudum Var, Küçük Kıyamet, Medcezir, Ötesiz İnsanlar, Kara Para Aşk, Kurt seyit ve Şura, O Hayat Benim, Paramparça, Poyraz Karayel, Ulan İstanbul, Beş Kardeş, Günebakan ve Sevda Kuşun Kanadında.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz