Erhan Afyoncu

Günümüzde Milli Savunma Üniversitesi Rektörü olarak çalışmalarını sürdüren Erhan Afyoncu aynı zamanda köşe yazarı, televizyon programcısı, yazar ve Akademisyen kimliği ile tanınmaktadır.

1967 yılında aslen Tokat’ta dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalı mezunudur. İlkokul ve Ortaokulu memleketinde tamamlamış ardından Gazi Osman Paşa Lisesini bitirmiştir.

1989 yılında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamış, Necati Efendi Tarihi Kırım tezi ile Yüksek Lisans yapmıştır. 1997 senesinde ise Doktora, 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2008 Doçent olarak 2011 senesinde Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne geçiş yapmış 2014 yılındada Profesör olmuştur.

Televizyon dünyasınında yakından tanıdığı Erhan Afyoncu Geçmiş Zaman Olur ki, Tarihin Arka Odası gibi programlarda yer almıştır. Murat Bardakçı ile birlikte Habertürk Tarih isimli dergide yazılar yazmış 2011 senesinde yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin tarih danışmanlığını üstlenmiştir.

Günümüzde Sabah Gazetesi bünyesinde yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz