Eren Vurdem

Eren Vurdem son dönemlerde hem yakışıklılığı hem de oyunculuğu ile adından söz ettiren oyuncular arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitim hayatı, boyu, kilosu kaç? Kısaca hakkında merak edilenler ve biyografisi.

1988 yılının Ekim ayında Konya’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.75 cm, kilosu 70, burcu ise Terazi’dir. Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümü’nden mezun olmuştur.


Uzun süredir bir çok dizide rol alan oyuncu ilk olarak ekran severler tarafından Şefkat Tepe dizisi ile tanınmıştır. Ayrıca dizi ve sinema çalışmalarının yanı sıra seslendirme çalışmalarında da yer almıştır.

Özellikle İnadına Aşk dizisinde canlandırdığı karakterde Karadeniz şivesi ile rol alması ve deyimi yerindeyse hakkını vermesi neticesinde Karadenizli olduğu düşünülmüştür. Ancak Eren Vurdem aslen Karadenizli olmadığı, Kafkas Göçmeni olduğunu, babasının öğretmen olarak Konya’da bulunması sebebiyle Konya’da doğduğunu belirtmiştir. İnadına Aşktaki karakteri çalıştığınıda aktarmıştır. Rol gelince Şiveyi daha iyi konuşabilmek ve öğrenebilmek için Trabzon’a gitmiş, 3 gün orada kalmış, kahveleri dolaşıp, insanlarla sohbet ederek gözlem yapmış ve rolüne hazırlanmıştır.

Eren Vurdem oynadığı dizi ve sinema filmleri;

Arka Sokaklar (Osman), Hesaplaşma (Sadri), No Ofsayt (Miço), Şefkat Tepe (Erhan), Jin (Yaralı Grup Elemanı), Şubat (Muyo), Yolculuk (Selçuk), Son Mektup, İnadına Aşk, Kurt Kapanı (Yavuz), Söz (Başçavuş Ateş Acar) ve Sümala’nın Şifresi 3: Cünyor Temel (Oğuzubillah) gibi sinema ve dizilerde rol almıştır. Arka Sokaklar dizisinde 6. sezondan 13. sezona kadar oynamıştır.

Ayrıca Bay Peabody ve Meraklı Sherman Zamanda Yolculuk ile Kutu Cüceleri: Yaratıklar aramızda sinema filmlerinde Türkçe seslendirme yapmıştır.

En son Söz dizisinde canlandırdığı Ateş Acar karakteri ile adından sıkça söz ettirmiştir.

Türkiye’deki oyunculuktan artık tatmin olmadığını dile getiren yakışıklı oyuncunun hedefinde ise Hollywood var. Bekar olan Eren Vurdem resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir kız resmi, o sadece bir kız, özel hayatım hakkında konuşmayı sevmem. Sadece onun fotoğraflarını çekip koymak hoşuma gidiyor, özel hayatım konusunda hassas ve gizemli bir kimliğe sahibim diyerek sevgili konusuna bir açıklık getirmiştir. Yani magazin dünyasına yansıyan herhangi bir birlikteliği bulunmamaktadır.


10 Yorumlar

  1. eren vurdem bir kere benimm çık hayatımızdan o benim sevgilim gıcıkkk?? sen kimsinde ereni seviyorsun git Tolga Sarıtaşı sev

  2. onun en büyük hayranıyım ilayda birde kocan olamaz tamm senin yaşın çoook küçük o yüzden benim hayranıma kimse hayran kalamaz yani sevgilin olmaz senin sevgilin var sanıyorsun canım selay selen korkmaz beğenmiş o yuzden hayran kalsın
    bende eren vurdem me hayranıyım kim olsun hayran kalsın obenim için önemli değil selay hayran kalsın ilaydaıldır tamm sende sevilim var deme hayran kaldım falan de olur selay ya deme gıcık duymıcam öyle

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz