Eren Ali Bingöl

0

Eren Ali Bingöl (Tuzla Belediye Başkanı) hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca çalışmaları, eğitimi, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Eren Ali Bingöl Kimdir?

Eren Ali Bingöl Avukat, İstanbul Tuzla Belediye Başkanı. Yaşantısını 2000 yılından bu yana İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde sürdürmektedir. Ortadoğu Koleji’nde Lise eğitimini tamamlayan Bingöl, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Erasmus Plus programı kapsamında İtalya’da mülteci politikaları üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Eren Ali Bingöl Nereli?

Eren Ali Bingöl aslen Bingöl’lüdür.

Eren Ali Bingöl Kaç Yaşında?

Eren Ali Bingöl 30 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Ekim 1993, burcu ise terazi.

Genç yaşta başladığı tiyatro ve kamp kulüpleri sayesinde sosyal becerilerini ve liderlik yeteneklerini geliştirmiş, ayrıca, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine aktif katılım sağlamıştır.

Henüz 18 yaşındayken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ne katılmıştır. CHP bünyesinde, gençlik kollarında hukuk ve seçim işlerinden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı, ilçe eğitim sekreterliği ve ilçe hukuk komisyonu başkanlığı, ilçe seçim kurulu üyeliği gibi görevlerde aktif rol üstlenmiştir.

2019 senesinde İstanbul’un en genç İlçe başkanlarından biri olarak Tuzla İlçe Başkanlığına seçilmiştir. İlçe Başkanlığı dönemi boyunca Tuzla’nın koku sorunu ve Konaşlı bölgesinin imar planı gibi önemli sorunlar üzerine çalışmalar yapmıştır. Bu alanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile etkili çözümler üreterek Tuzla’nın sosyal ve ekonomik gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur.

2021 yılında Sosyal Hizmet Uzmanı Ayşegül Bingöl ile evlenmiştir.

2024 yılında gerçekleşen seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel tarafından CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı gösterilmiştir. Seçimlerde %50,92 oy oranı ile başkan seçilmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Şadi Yazıcı ise %39,07 oy alarak ikinci olmuştur.
Kaynak: https://erenalibingol.com/biyografi/

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz