Erden Timur

Erden Timur son dönemde Galatasaray taraftarının da sevgilisi olan başarılı iş adamıdır. Hakkında özellikle Galatasaray camiası hakkında bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erden Timur Kimdir?

Erden Timur iş adamı, girişimci aynı zamanda avukat. Nef İcra Kurulu Üyesi ve Nef Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Eğitim Hayatı:

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2005), Tarsus Amerikan Koleji (2000), Londra Ekonomi Okulu.

Tarsus Amerikan Koleji’nden 2000 yılında mezun olmuştur. 2005 yılında ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak avukatlık diplomasını almıştır. Ardından İngiltere, London London School of Economics’te ekonomi yüksek lisansına başlamıştır. Ancak babası rahatsızlanınca eğitimini yarıda bırakıp Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

Erden Timur Nereli?

Erden Timur aslen doğma büyüme Mersin’lidir. 1981 yılının Kasım ayında Mersin’de dünyaya gelmiştir.
erden timur5

Erden Timur Kaç Yaşında?

Erden Timur 42 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Kasım 1981, burcu ise akrep.

Erden Timur Ne İş Yapıyor? Serveti ve İş Hayatı

Erden Timur Yüksek Lisans eğitimini yarıda bıraktıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaparak aile şirketlerine ait bir arsada yarım kalan bir projeyi tamamlamak için inşaat sektörüne girmiştir. 2010 senesinde, Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında Nef markasını kurmuştur. İstanbul başta olmak üzere, Bodrum ve Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmeye başlamıştır.

Yapmış olduğu projelerde, patenti kendisine ait olan foldhome konseptini uygulayan Erden Timur, Forbes 2020 tarafından açıklanan verilerine 400 milyon dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin 100. insanı olarak gösterilmiştir.

Nef İcra Kurulu Üyesi ve Nef Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şirketi kurarken toplumsal faydalara odaklanmayı prensip edindiklerini belirtmiştir. Hedefleri doğrultusunda kurduğu Nef Vakfı aracılığıyla eğitim, gençler, kadın ve kentleşme üzerine çalışmalar yürütmüştür. 5 yılda 7 bin 600 öğrenciye burs verdiklerini dile getirmiştir.

Başarılı iş hayatının yanı sıra spor dünyasında da yaptığı yatırımlar ve hizmetler ile adından söz ettirmektedir. Adeta Galatasaray camiasının sevgilisi haline gelen başarılı iş adamı Falcao ve Emre Akbaba gibi transferlerde ciddi bir maddi destekte bulunmuştur.

Erden Timur Evlimi?

Erden Timur üniversite döneminde tanıştığı ve aynı sınıfta okuduğu arkadaşı Emine Hanım ile evlenmiştir. Bu evliliğinden, Ala Bade isminde bir kızı, Yusuf Kenan isminde de bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz