Erdem Yener

Erdem Yener son yılların en beğenilen ekran yüzlerinden birisidir. hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? gibi bir çok soru merak konusudur. kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

8 Mayıs 1981 yılında dünyaya gelen Erdem Yener aslen, Hatay İskenderun doğumlu, boğa burcudur. 1998 senesinde Ankara’ya yerleşmiş ardından, +4 adlı müzik grubunu kurmuştur. 5 sene Ankara ve bir çok şehirde konserler vermiş ardından İstanbul’a taşınmıştır.

2010 yılında AVEA GSM operatörünün reklam yüzü olarak ekranlarda yer almış, ayın yılın Ekim ayında Kanal D ekranlarında yayınlanan Kim Tutar Bizi isimli yarışma programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

2012 senesinde ses tellerinde kist olması sebebi ile iki kez ameliyat olduğu belirtilmiştir.

İlk albümünü 2008 yılında Kirli ismi ile müzik severler ile buluşturmuş, bu albümdeki tüm söz, müzik ve düzenlemeler kendisine aittir. 2013 yılında ise Rüyalar Kızı isimli single çalışmasına imzasını atmıştır.

Erdem Yenerin yer aldığı, film, program ve diziler;

Şen Yuva, Başrolde Aşk, İnsanlar Alemi, Güldür Güldür Show, Çarşı Pazar, Mucize, 5’er Beşer ve Dedemin Fişi. Özellikle Güldür Güldür tiyatro skeçlerinde canlandırdığı Hüseyin karakteri ile ekran severler tarafından tam not almıştır.

2 Yorumlar

  1. Erdem, seni çok beğeniyorum, bana yazarsan 🙂 yani cevap verirsen çok sevinirim… Biliyorum çok hayranların vardır… Antalyadan Kazakistanlı Aygül, cevap verirsen sevinirim 🙂

  2. Pardon, merhaba demeden, nasılsın diye sormadan pat böyle yazdım ? inşallah iyisindir, ben seni çoktan beğeniyorum, o “güldür güldür swou”daki Hüseyin var ya, robot” Hüseyin – sadece Hüseyin “- beni çok güldürdün, süper bir aktörsün, çok hâlâ o Hüseyin robotu seviyorum, o taktığın eski radyoyu, çok komikti ? bana cevap verirsen çok sevinirim, neden olmasın, herşey kısmet, seni çok beğeniyorum… ? utandım…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz