Erdem Kınay

Erdem Kınay 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu Emre Kınay’ın kardeşidir. Babası tiyatrocu ile ilgilenmiş, annesi ise ev hanımı Remziye Kınay’dır. Aslen arap köken’li doğma büyüme ise İstanbul’ludur. Abisinin vermiş olduğu bir röportaj’da Büyük Büyük dedesinin Arap Halit olduğu ve kayıtlarda kökenlerinin Suriye Halep’e uzandığı yönünde bilgiler mevcuttur.

Türkiye’nin en önemli prodüktör, aranjör ve bestecilerinden olan Erdem Kınay 6 yaşında piyano eğitimi almış ve sonrasında konservatuvar eğitimi almıştır.

Neredeyse tüm şarkıcılar ile çalışma fırsatı bulan Erdem Kınay özellikle, Ayşe Hatun Önal, Sibel Can, Tarkan, Kenan Doğulu, Murat Boz, Gökhan Tepe, Demet Akalın, Ege Çubukçu, Aşkın Nur Yengi, Pamela, Serdar Ortaç gibi isimlerle yaptığı çalışmalar ile isminden söz ettirmiştir. Profesyonelliğe ilk adım attığı çalışmasını Gökhan Tepe ile birlikte gerçekleştirmiştir.

2012 yılında Proje ve 2013’te Proje2 isimli iki albümü vardır. Sinem Kınay ile evlidir ancak son dönemlerde ismi Faslı bir şarkıcı ile anılmış ve eşi Sinem Kınay’ın evi terk ettiğini belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz