Erdal Hoş

Erdal Hoş, sporseverlerin ilgiyle takip ettiği isimlerindendir. Spor yazarlığı ve yorumculuğu yapan Hoş hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedi? eğitimi, medeni hali, memleketi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erdal Hoş, Hayatı ve Kariyeri

1973 senesinde Karadeniz’in Trabzon Şehri’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamladıktan sonra 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Sporseverlerin yakından tanıdığı başarılı isim, aynı zamanda Sakarya Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Yeni Şafak Gazetesi yazarı olan Hoş, aynı zamanda TV NET ve TRT Spor’da futbol yorumcusudur. Yorumcu Hoş’un diğer bir özelliği de sıkı bir Trabzonspor taraftarı olmasıdır. Bu özelliği ile Trabzonspor taraftarının ayrıca ilgisini çekmektedir.

Erdal Hoş ile ilgili yaptığımız araştırmalarda kendisinin evli ya da çocuk sahibi olup, olmadığıyla ilgili net bir bilgiye ulaşamadık. Spor yorumcusu ve yazarı olarak gündemde olan spor yorumcusu, yakın zamanda geçirdiği trafik kazası ile de gündeme gelmiştir. Kendisi farklı bakış açısı ve yorumlarıyla gündemde olmaya devam etmektedir.

Sosyal Medya Bilgileri

Sosyal Medyayı da aktif olarak kullanmaktadır. Yorumlarını ve yazılarını, @erdalhos kullanıcı isimli Twitter hesabından ayrıca takipçileriyle paylaşmaktadır. Kendisinin Twitter hesabında 46.1K takipçisi bulunmaktadır. Spor Sosyolojisi ve sinema, Erdal Hoş’un özel hayatında ilgi duyduğu alanlar arasında yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz