Erdal Cindoruk

0

Erdal Cindoruk 2018 yılında Sen Anlat Karadeniz dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de ise tehlikeli bir o kadar da kendisinden emin ve ne istediğini bilen bir mafya babasını canlandırmaktadır. Kimdir? Erdal Cindoruk kaç yaşında? aslen nereli? oyunculuk geçmişi ve kısaca hayatı.

1965 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen usta oyuncu Erdal Cindoruk, Boğa burcudur. Aslen Adana doğumlu olan oyuncu, Adana Şehir Tiyatrosu bünyesinde henüz 14 yaşında iken çalışmaya başlamıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Caner Cindoruk ve Taner Cindoruk ise yeğeni’dir. Yani iki oyuncu kardeşin amcasıdır. Boyu 1.72 cm, kilosu ise 70’tir.

Adana Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 25 sene boyunca Adana Şehir tiyatrolarında oyunculuk yapmıştır. 1966 senesinde Adana Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na Sanat Yönetmeni olarak atanmıştır. Geçmişten günümüze 50’den fazla oyun’da yer almış, ayrıca 18 oyunu sahneye koymuştur. Daha sonra belediye tarafından tiyatro salonu yıkılmış, Erdal Cindoruk’ta İstanbul’a taşınmıştır. Bazı sahne aldığı tiyatro oyunları, Nafiye Dünya, Haziran Gecesi, N’apcaz Şimdi?, Deli Dumrul, Fehim Paşa Konağı ve Çizmeli Kedi.

Eşi Mimar ve oyuncu Duygu Akşen’dir. Bu evliliğinden 2008 doğumlu Kumru isminde bir kızı vardır.

Erdal Cindoruk oynadığı diziler ve sinema filmleri;

Bugüne kadar Yılanı Öldürseler, Emret Bakanım, Zıkkımın Kökü, Tatlı Hayat, Emanet, Kasırga İnsanları, Sırlar Dünyası, Yuvadan Bir Kuş Uçtu, Kurtlar Vadisi, Aliye, Avrupa Yakası, Bütün Çocuklarım, Büyük Yalan Gizli Dünyalar, Cennet Mahallesi, Gümüş, Kandil, Yanık Koza, Şifre, Eksi 18, Yolcu, Doludizgin Yıllar, Abimm, Sakarya Fırat, Evvel Zaman Hikayesi, Can, Kadın İşi Banka Soygunu, Sürgün İnek, Kızıl Elma, O Hayat Benim, Kafes, Leblebi Tozu, Babaların Babası ve Sen Anlat Karadeniz gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yalaza dizisinde Yaşar Çelik karakterini canlandırmıştır.

2018 yılında ise ekranların son dönemde ciddi reyting rekorları elde eden Sen Anlat Karadeniz dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Genellikle bir çok dizi ve sinema filminde kötü adam rollerini canlandırmıştır. Dahil olduğu Karadeniz dizisinde yine kötü ancak bu kez kendisinden emin bir mafya babası olarak kamera karşısına geçmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz