Erdal Çelik

1959 yılında dünyaya gelen Erdal Çelik Ankara Polatlı’da doğmuştur. Babasının memur olması nedeni ile İlköğretimi Erzurum, Ortaokul eğitimini ise Ankara Gazi Ahmet Paşa Ortaokulu ve Demetevler Lisesi’nde tamamlamış ardından Ankara Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü bitirmiştir.

Ardından Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümünde eğitim hayatını sürdürmüş ancak 1. senede okuldan ayrılmıştır.

1976 yılında TRT tarafından gerçekleştirilen ses yarışmasına 200 kişi katılmış Çelik, ilk beş kişinin içinde yer almayı başarmış ve radyo televizyon hayatına adım atmıştır.

Bir dönem İlhan Feyman Orkestrasında yer alan Erdal Çelik bugüne kadar Aşk Değil, Öyle Bir Aşk, Alaturka Benim Canım, Cana Cansın, Ya Hep Ya Hiç, Erdal, Hayat Hikayem, Ve Hayatımda isimli albümlere imzasını atmıştır. Uzun yıllar Emel Erdal ikilisi olarak şarkılar seslendirmiştir.

Daha sonra Amerika’ya gitmiş ve Türk Gecelerinde sahne almış ve New Yorkta yaşamaya karar vermiştir. Bu dönemle evli olan Erdal Çelik senede bir kaç kez ailesini görmek için İstanbul’a gitmiştir.

Piraye Hanım ile evli’dir, Duru ve Doğa isimlerinde iki evladı vardır. Amerika yaşantısının ardından Türkiye’ye dönmüş ve günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz