Erdal Aksünger

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger 1968 yılında Erzincan’ın Çayırlı İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Annesi Elif Hanım, babası ise Ali Bey’dir. 24. Dönem CHP Milletvekili’dir.

1970 yılında işçi olan babasının işi nedeni ile İstanbul’a taşınmış daha sonra sırası ile Malatya, İskenderun ve İstanbul’da üç okulda İlköğretim eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Bağcılar Lisesi’ni bitirmiştir. Lise 2. sınıfta iken bakkal dükkanı açarak iş hayatınada adım atmıştır.

Bir dönem profesyonel futbol geçmişine sahip olan Erdal Aksünger Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur.

İş hayatı başarılarda dolu olan Erdal Aksünger Hollanda Kophke Tedarik Firmasının Türkiye Mümessilliği ortağı ve kurucusudur. Yabancılara gayrimenkul danışmanlığı yapan şirketini ve Gama Bilgisayar Tic. Ltd. Şti ve İstanbul Multitec A.Ş’ yi kurmuştur. Ayrıca Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi AŞ’nin ortaklığında bulunmuştur.

Evlidir ve iki evladı vardır. Eşi Betül Aksünger Türkiye’nin tanınmış sporcularından halterci Sadık Çetin Pekünlü’nün kızıdır. Kızı Atletizm sporunda Türkiye 2.liğine sahiptir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz