Eraslan Sağlam

Eraslan Sağlam hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. aslen nereli? doğum yeri neresi? eğitimi, boyu ve kilosu. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eraslan Sağlam 1973 yılında Zonguldak’ta doğmuştur. Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde 1 yıl okumuş ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’de 2 yıl okuduktan sonra 4. sınıfta yatay geçiş yapmış ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyaro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1998 yılında Şehir Tiyatrolarında göreve başlamıştır.

Açık Radyoda “Türler Arası” isimli programı sürdürmekte olan Sağlam; Milliyet Sanat, Radikal ve Birgün gibi gazete ve dergilerde de yazmaktadır.

Başarılı oyuncu “Meraki” oyunundaki perfonmansıyla Afife Jale Müzikal ya da Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday gösterilmiş ve “Ölümsüz Öykü”deki performansı ilede Sadri Alışık Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Ayrıca Yol Arkadaşım televizyon dizisinde de başarılı oyunculuğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Tiyatro Tatavla’yı ve Atölye Tatavla’yı hayata geçirmiştir.

2016 yılında Alman Türk ortak yapımı, Rüzgarda Salınan Nilüfer (The Swaying Waterlily) adlı sinema filminde rol almıştır.

Rol aldığı tiyatro oyunlarından bazıları şöyledir;

Masanın Altında Bir Kış (Yönetmen)
İnadına İnsan -2017 (Oyuncu)
Oyun Karıştı George (Yönetmen)
An (Işık Tasarımı)
Bahar Noktası Opereti (Yönetmen)
Küskün Yüreklerin Türküsü (Yönetmen Yardımcısı)
Salaklar Sofrası (Pierre Brochant)
Vahşi Batı (Oyuncu)
İki Efendinin Uşağı (Oyuncu – Yardımcı Yönetmen )
İnsan Çağı (Yönetmen-Uyarlayan)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz