Enver Yücel

Enver Yücel hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? ne iş yapıyor? iş hayatı ve biyografi bilgileri.

1957 yılında dünyaya gelen Enver Yücel yatılı olarak İstanbul Haydarpaşa Lisesinde okumuş ardından Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi olan İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünden mezun olmuştur. Aslen Giresun’ludur ve Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Şeyhli köyünde doğmuştur.

1974 senesinden itibaren Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde eğitim hizmetleri sunan Enver Yücel Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Türkiye’de 100’ün üzerinde okul Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet vermektedir. 1994’te Bahçeşehir Kolejini faaliyete geçiren Enver Yücel Lise giriş sınavında ilk 100’e giren öğrencileri Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı olarak %100 burslu okutmaktadır.

Enver Yücel çalışmaları;

Uğur Okulları, Uğur Kariyer Merkezi, Uğur Yayınları, Bahçeşehir Kolejleri, Fen ve Teknoloji Lisesi, Uğur Hazırlık Liseleri ile BAU Global şemsiye altında BAU International University Berlin, Bahçeşehir Üniversitesi, BAU International University Mentora dil okulları. Washington DC, BAU International Tıp Üniversitesi Batum, kuruluş aşamasında olan BAU Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi, CES Toronto dil okulları ve IAR Roma’yı bünyesinde barındıran, yüz elli binden fazla öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın temeli 1974 yılında İstanbul Laleli’de üç sınıflı bir dershanede atıldı.

Bahçeşehir Kolejleri, Türkiye genelinde 36 il ve 28 ilçede 81 kampüs ve 10 bilim müzesi ile kaliteli eğitimin öncülüğünü yapmaktadır.

Eğitim alanı dışında eğitim ve kültür alanlarındaki çalışmaları ve başarıları nedeni ile, 2008’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Üstün Hizmet Ödülü’ne, 2015’te Birleşmiş Milletler Küresel Eğitime Katkı Ödülü, 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından Eğitim İhracat Ödülü’ne layık görülmüştür.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ndeki görevleri dışında, Enver Yücel bir dönem Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği’nin (TÖDER) başkanlığını da yürütmüştür. Halen Haydarpaşa Eğitim Vakfı’nın kurucusu olarak da hizmet vermektedir. Küresel arenada, Dünya Eğitim Girişimcileri Derneği’nin ve Avrupa Sınav Hazırlama Merkezi Birliği’nin başkanı da olan Yücel aynı zamanda New York University’s Steinhardt School’un dekanlık konseyinin mütevelli heyeti üyesidir.

Enver Yücel’in Begüm isminde bir kızı ve birde oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz