Engin Özkoç

Engin Özkoç en son yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise bir çok soru merak konusu olmuştur. Aslen nereli? eğitimi, iş ve siyaset hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1962 yılında dünyaya gelen Engin Özkoç Sakarya Kayalar Memduhiye Köyü’nde doğmuştur. İlköğretim eğitimini köyünde okumuş ardından Merkez İlçe Adapazarında ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ile tamamlayan Engin Özkoç siyasi hayatına Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kollarında görev alarak başlangıç yapmıştır.

Engin Özkoç siyaset hayatı;

Sakarya’da Belediye Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem Belediye Meclis Üyeliği yapan Özkoç bugüne kadar, Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde yer almıştır. 2011 genel seçimleri ile Sakarya’da CHP Milletvekili olarak Meclisteki yerini almıştır.

24. Dönem TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi, 25. ve 26. Dönem Sakarya Milletvekilidir.

Günümüzde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı olarak siyasi hayatını sürdürmektedir. Siyasi kimliğinin yanı sıra iş hayatında eğitim kurumu işletmeciliği yapan Özkoç bekar’dır.

Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Aslen Sakarya Kayalar Memduhiye köyündendir. Kayalar Memduhiye, bir Abhaz köyüdür.

04 Mart 2020 tarihinde Meclis’te yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Konuşması sırasında Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Parti vekilleri arasında büyük bir kavga yaşanmıştır. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaret ettiği gerekçesi ile Erdoğan tarafından kendisine 1 Milyon Liralık tazminat davası açıldığı açıklanmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz