Engin Kahya

Engin Kahya hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Engin Kahya 1981 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanata çocuk yaşta atılan Engin Kahya Lise son sınıfta okurken kurulan bir tiyatro kulübünde oyunculuk eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra İstanbul Devlet Tiyatrosunda bazı hocalardan özel eğitim, bazı yönetmenlerden de dizi esnasında uygulamalı ve kamera karşısı oyunculuğu eğitimi almıştır.

“Küçük Besleme” dizisinde canlandırdığı Selim karakteri ile tüm Türkiye’ye kendini sevdirmiş ve oyunculuktaki başarısını kanıtlamıştır.

Geçirdiği bir kaza sonucu uzun yıllar setlerden ayrı kalmış ve 2009’da “Mommo Kız Kardeşim” adlı filmde üstlendiği oyuncu koçluğu ile ödül kazanmıştır. 2014 yılında “Kara Para Aşk” dizisinde Psikiyatrist Haluk karakterine hayat vermiş ve epey ses getirmiştir. “Business Channel Türk”de “Engin Kahya ile Takdir Sizin” programı ile seyirci karşısında olan Kahya bu programda alanlarında başarılı olmuş isimlere yer vermektedir.


Oyunculuk yeteneğinin rahmetli dedesi tarafından keşfedildiğini, Yeşilçam’da prodüksiyon amiri olan dedesinin erken yaşta vefat etmesinin sanata çocuk yaşta atılmasında büyük etken olduğunu belirten oyuncu sanatsal anlamda birçok projede yer almak istediğini de eklemiştir. Oyunculuğun her dalı için çalışan Kahya gerek eğitmenlik, gerek tiyatro, gerek dublaj, gerek senaryo yazarlığı yaparak kendini geliştirmektedir.

Oynadığı Diziler;

Kunduracı
Bir kadın tanıdım
(2013) – Hayat Dediğin
(2005) – Şifre
(2005) – Beşinci Boyut”
(2003) – Parmak İzi
(2003) -“Sırlar Dünyası
(2001) – Nisan Yağmuru
(2000) – Üvey Baba
(1999) – Küçük Besleme

Oynadığı Filmler;

2018 – Kabus
2018 – Cin Çeşmesi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz