Emre Sertkaya

Emre Sertkaya aslen nereli? kaç yaşında? gibi bir çok soru ile merak konusudur. Kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

O Ses Türkiye yarışmasına katılan Emre Sertkaya yarışmada Haydi Gel İçelim parçasını seslendirmiş ve Ebru Gündeş ile Hakan-Gökhan Özoğuz ikilisinin dönmesini başarmıştır.

Sonrasında Minnet eyleme ile farklı bir ses tonu ile jürileri daha fazla etkilemeyi başarmıştır.

20 yaşındaki yarışmacı yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte Lise mezunu ve Konservatuvar’a hazırlanmaktadır. Jüri tercihini Hakan-Gökhan Özoğuz ikilisinden yana kullanmış ve O Ses Türkiye yarışmasında finale kadar yükselmeyi başarmış ve finalde son olarak Aziz Kiraz ile kalmış yarışmayı kazanmıştır.

2016 yılının O Ses’i Emre aslen Batman’lıdır.

Uzun süredir ekranlardan uzak olarak müzik çalışmalarını sürdüren Emre Sertkaya 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Söz dizisinin 73. bölümünde, Zülfü Kaküllerin Amber Misali adlı türküyü seslendirmiştir. Dizinin fragmanının yayınlanması ile birlikte genç ismin şarkısı sosyal medyada en çok dinlenenler arasına girmiştir.

15 Yorumlar

  1. Emre Sertkaya Aslen Batman iline bağlı Sason ilçesinden olup Arap kökenli bir ailedendir.
    Sason ilçesinin nufusunun % 85 i Arap olup buradaki Araplar islamiyetin yayılmıştı döneminde tahmini 720 li yıllarda Arz el Arap yani Erzen yani Garzana yerleştirilmişlerdir.

  2. Emre Batman’lı olup, saf KÜRT’TÜR!!!
    Not: Bu isimsiz kişiliksiz. Adam niye sasonun tarihi’ne girdi. Anlamış değilim. KÜRT TÜRK KARDEŞTİR. Ayrım yapan Kalleştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz