Emrah Karakaş

Emrah Karakaş hakkında sorulan soruların cevapları. Kaç yaşında? Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Emrah Karakaş aslen Tekirdağ’lıdır. İstanbul Üniversitesi’nde eğitim gördüğü dönemde eğitimine Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam etmiştir. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise oyunculuk eğitimi almıştır.

Ekran severler tarafından katıldığı Big Brother isimli yarışma ile tanınmıştır.

Üniversite döneminde iken Uğurkan Erez Model Ajansı’na kayıt olmuş, ilk defilesine ise Yıldırım Mayruk’ un defilesi’nde çıkmıştır. Ardından Gülhane Parkı’ nda yapılan Faruk Saraç Defilesi’nde boy göstermiştir. Daha sonra bir çok ünlü modacı ve markanın defilelerinde yer almıştır. Televizyon programlarında da yer alan yakışıklı isim, ünlü sanatçı Fulden Uras’ın seslendirdiği Ayrılık Budalası isimli şarkının klibinde de rol almıştır.

Emrah Karakaş oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2017 yılında rol aldığı Güneşi Beklerken isimli dizi ile gerçekleştiren Karakaş 2020 senesinde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz