Emrah Akduman

0

1982 doğumlu oyuncu Emrah Akduman İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü şehir Ankara’da tamamladı. Ardından İstanbul’a taşınmış ve Turizm Meslek Lisesinden mezun olmuştur.

Sanatçı kökenli bir ailenin evladıdır. Berksoy Sanat Akademisinde oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Sadri Alışık Akademisinde Kamera Önü Oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimin ardından Metod Oyunculuk atölyesi bünyesinde yer almış ve bugüne kadar bir çok dizi, sinema ve tiyatro oyuncularında yer almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Keje isimli dizi ile gerçekleştirdi. Daha sonra Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi, Janjan, Umut Adası, Sevgi Bağlayınca, Kampüste Çıplak Ayaklar, Darbe, Çılgın Dersane Üniversite gibi projelerde rol almıştır.

Oyunculuk dışında müzisyen kimliği ilede ön plana çıkan Akduman 2015 senesinde Çok Zor isimli single çalışmasının klip yönetmenliğinide yapmıştır. 2018 yılında Atv kanalında yayınlanan Beni Bırakma dizisinde Tarık karakterini canlandıran Emrah Akduman aslen Ankara’lıdır ve Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burcu Akrep’tir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz