Emma Watson

1990 doğumlu oyuncu, model Emma Watson ekran severler tarafından özellikle Harry Potter sinema filmi serisinde canlandırdığı Hermione Granger karakteri ile tanınmıştır. Bu filmde rol aldığında henüz 9 yaşında idi. O filmde geleceğin en iyi oyuncuları arasında yer alacağı o dönemden belli olmuştur.

Fransa Paris’te dünyaya gelen Emma Watson İngiliz asıllıdır. Büyükannelerinden birisinin Fransız olmasından dolayı Fransa’da doğmuş ve 5 yaşında kadar Paris’te yaşamıştır. Anne ve babasının boşanmasının ardından kardeşleri ile birlikte Oxforshire’ye yerleşmişlerdir. Annesi Jacqueline Luesby, babası ise Chris Watson’dur. Nina, Lucy, Toby ve Alex Watson isimlerinde 4 kardeşi vardır. Nina, Lucy ve Toby babasının ikinci eşinden olan çocuklarıdır. Annesinin ise ikinci evliliğinden iki çocuğu daha vardır. Yani kardeşleri üvey’dir. Koç burcudur.

Amerika’da Brown Üniversitesi’nden mezun olan Emma rol aldığı Harry Potter sinema serisinden 10 milyon sterlinden fazla para kazanmıştır. Tam bir Johnny Depp ve Julia Roberts hayranıdır.

2010 yılında Hollywood’un en fazla kazanan oyuncularından olan Emma Watson gelecekte çalışmaya ve para kazanmaya ihtiyacı olmadığını belirtmiştir. Bugüne kadar Harry Potter serilerinin dışında Marilyn ile Bir Hafta, Saksı Olmanın Faydaları, Pırıltılı Hayatlar, Buraya Kadar, Nuh, Colonia, Korku Terapisi, Güzel ve Çirkin, The Circle, Ballet Shoes ve The Vicar of Dibley adlı projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz