Emin Oğuz Çelebi

Emin Oğuz Çelebi BKM Mutfak ekibinde yer almaktadır. Oyuncu ve tiyatrocu kimliği ile tanınan yakışıklı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emin Oğuz Çelebi Kimdir? Nereli?

1990 doğumlu yakışıklı oyuncu Oğuz Çelebi doğma büyüme aslen İstanbul, Bakırköy’lüdür. Çocukluk yılları Bağcılar’da geçmiş, güzel bir çocukluk dönemi yaşamıştır. Daha sonra 10 yaşında iken 2000 senesinde, İstanbul’un Beylikdüzü İlçesi’ne taşınmıştır. Beylikdüzü’nde Lise tahsilini tamamlamış, 6 yıl kadar Mekanik Sistem Teknikerliği yapmıştır.

İlerleyen süreçte Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü kazanmış ve mezun olmuştur. Geçmişten günümüze kadar bir çok reklam çalışmasında yer alan Emin Oğuz Çelebi, 2017 senesinde BKM Mutfak ekibine dahil olmuştur. Günümüzde de yine aktif olarak BKM Mutfak ekibi bünyesinde, Çok Güzel Hareketler 2 ile kariyerini sürdürmekte, oyunculuk ve yazarlık çalışmalarını devam ettirmektedir.

Emin Oğuz Çelebi ve Selen Esen

2021 senesinde yakışıklı oyuncu güzel isim, Selen Esen ile evlenmiştir. Selen Esen de kendisi gibi dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Eşi Selen Esen de Çok Güzel Hareketler ekibi ile tanınmış, BKM Mutfak ekibinde yer almaktadır.

Emin O. Çelebi Çok Güzel Hareketler dışında 2014 senesinde yayınlanan Deliha isimli sinema filminde de rol almıştır. Resmi instagram hesabını @eminoguzcelebi kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 89,3bin civarındadır. Stand Talents bünyesine oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz