Selen Esen

Selen Esen Çelebi ÇGH (Çok Güzel Hareketler) 2 ekibi ile sahne almış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selen Esen Kimdir? Nereli?

1994 doğumlu güzel oyuncu Selen Esen Çelebi doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Çok küçük yaşlardan itibaren sanat ile iç içe yetişmiştir. Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı perküsyon bölümü’nde eğitim görmüştür. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü kazanmış olmasına rağmen her dönem tiyatro ile ilgilenmek istemiştir. Bu sebepbe de Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim görmeye karar vermiştir.

Üniversite eğitiminin ardından “Masumiyet” ile birlikte bir çok festivale katılmış, çocuk oyunlarında sahne almıştır. 2018 senesinden bu yana ÇGH (Çok Güzel Hareketler) 2 bünyesinde oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Selen Esen Çelebi ve Emin Oğuz Çelebi

Eşi Emin Oğuz Çelebi’de kendisi gibi oyuncu, tiyatrocu ve sinema oyuncusudur. 2021 yılında evlenmişlerdir. Eşi Oğuz Çelebi, BKM ekibinde yer almakta, Çok Güzel Hareketler 2 ayrıca, Deliha gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

Selen Esen Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Selen Esen‘in boyu 1.75 cm, kilosu ise 62’dir. Burcu ise balık’tır. Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı Fenerbahçe. Ayrıca güzel isim 2021 senesinde düzenlenmiş olan 47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ödül alma başarısını elde etmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2015 yılında rol aldığı Kırgın Çiçekler isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Pelin karakteri için kamera karşısına geçen Selen Esen, 2018 senesinde BKM Mutfak seçmelerine girmiş ve Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosuna dahil olmuştur.

2019 yılında beyazperde de ilk kez Organize İşler: Sazan Sarmalı sinema filminde Tarçın rolünü oynadı. Aynı yıl Aykut Enişte sinema filminde Poliklinik Hemşiresi rolünde oynadı. 2021 Çok Güzel Hareketler 2’de Selen rolüne hayat vermeye devam etti. BKM Mutfak oyuncusu Selen Esen 2021 yılında düzenlenen 47. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde ödül alan isim oldu.

Stand Talents bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi instagram hesabını @selenesn kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 76,4bin civarındadır. Resmi olarak kullandığı twitter hesabı kullanıcı ismi ise @esenselen1 ‘dir. Takip etmek ve hakkında daha detaylı bilgiler için resmi sosyal medya hesaplarına tablo bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Selen Esen Oynadığı Sinema ve Diziler:

Rol aldığı sinema ve dizilerin yanı sıra sahne aldığı bir çok tiyatro oyunu bulunuyor. Ayrıca Çok Güzel Hareketler 2. Kuşak bünyesinde de oyunculuk yapmaktadır.

Çok Güzel Hareketler 2.Kuşak (Selen) 2021
Aykut Enişte (Poliklinik Hemşiresi) 2019
Organize İşler: Sazan Sarmalı (Tarçın) 2019
Kırgın Çiçekler (Pelin) 2015

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz