Emin Günenç

Emin Günenç hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? kariyeri, eğitimi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Emin Günenç aslen Tekirdağ’ın, Şarköy İlçesi’nde doğmuştur. Çok küçük yaşlarda spor ile iç içe olan Günenç, henüz 7 yaşında iken futbol’a başlamış olsa da yaşadığı sakatlık neticesinde 17 yaşında iken futbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Marmara Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nden mezun olmuş ayrıca, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca yine kendisini geliştirmeye devam etmiş ve, Craft Atölye’den temel oyunculuk, diksiyon, şan eğitimi, Hilal Saral’dan ise kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır.

Emin Günenç oynadığı diziler;

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2015 senesinde Show TV ekranlarında yayınlanan Ezra isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Ayrıca en son Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Bir Annenin Günahı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Oyunculuğun yanı sıra sporcu kimliği ile dikkatleri üzerine çeken yakışıklı isim, fitness ve cross sporu ile ilgilenmektedir Kondisyon ve zeka’sına güvenen başarılı isim, profesyonel olarak modellik de yapmaktadır.

2021 yılında katıldığı Survivor isimli yarışmanın iddialı isimlerinden birisi olmuştur. Yarışma öncesinde ise video da şu açıklamayı yapmıştır; “Şampiyonluğa açılan kapının anahtarı olmak istiyorum, bekle beni Survivor.” Gönüllüler takımında yarışacaktır. Yarışma da Duygu Serap Salman, Steven Salam, Yunus Emre Karabacak, Çağman Çatay, Ayşe Yüksel, Sena Özdemir, Aleyna Kalaycıoğlu, Uğurtan Dora, İlayda Şeker, Melis Sezer, Hanzade Ofluoğlu, Duygu Kannıcı, Sıraç Yıldırım, Celal Sarıgül ve Murat Kazgan gibi isimler de yer almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz