Emin Adanur

0

Emin Adanur özellikle Uludağ Sözlük ve İnci Sözlük’ün hisselerinin %50 sini satın alımı ile merak konusu olan bir isimdir. Başarılı iş hayatıda merak konusu olan Adanur hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emin Adanur Kimdir? Nereli?

Doğum tarihi 1990, doğum yeri ise Bursa olan Emin Adanur iş dünyasının başarılı isimlerindendir. Doğup büyüdüğü Bursa’da eğitim hayatını tamamlamıştır. Baba tarafından aslen Muş’ludur.

Okuduğu Okullar: Yavuz Selim İlköğretim Okulu – Mümin Gençoğlu İlköğretim Okulu (Ortaokul) ve Nuri Erbak Anadolu Lisesi.

Henüz 8 yaşında iken pazarcılık yaparak çalışmaya ve iş hayatına atılmıştır. İlerleyen süreçte çalışkan kimliği devam etmiş, Devlet Hastanesinde çaycılık & kantincilik gibi mesleklerde çalışmıştır. Daha sonra uzun süre Tekstil sektörü ve daha birçok farklı alanlarda faaliyet gösteren işlerde yer almıştır.

2016 yılının Mayıs ayında Bursa’nın ilk kentsel dönüşüm projesini başlatarak inşaat sektörüne hızlı bir giriş yapmıştır. Nilüfer Sitesi ile kentsel dönüşümünün öncülüğünü başlatan Emin Adanur Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Teknoloji, İnşaat, Hayvancılık ve Enerji yatırımları ile iş hayatını devam ettirmektedir.

Özellikle 2019 yılının Ağustos ayında ülkemizde milyonlarca kişinin kullandığı İnci Sözlük ile Uludağ Sözlüğün %50 hisselerini satın alarak tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Evli olan Adanur’un bu evliliğinden Beyazıd, Alparslan ve Cihangir isimlerinde üç oğlu vardır.

Bursaspor 2. Başkanı olarak spor dünyasında da ismini duyurmayı başarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz