Emek Uyar

Emek Büyükçelik Uyar en son Yaralı Kuşlar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, oynadığı diziler nelerdir? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı, biyografisi.

1980 yılının Ocak ayında aslen İzmir’de dünyaya gelen Emek Büyükçelik Uyar .. dur.

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından çeşitli tiyatrolarda çalışmalarını sürdürmüştür. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde de eğitim almıştır oyunculuğun yanı sıra fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

Köprü Güzel Sanatlar Merkezi bünyesinde, diksiyon eğitmenliği, İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk, tiyatro eğitmenliği ve bazı sahnelerde oyunculuk hayatını sürdürmüştür.

Bugüne kadar rol aldığı diziler;

Sırlar Dünyası – Sır Kapısı, Beşinci Boyut, Binbir Gece (Funda), Ölümsüz Kahramanlar, Güneşi Beklerken (Ayşen), Hayat Yolunda (Seyran) ve Yaralı Kuşlar (Safiye). 2019 yılında dahil olduğu Yaralı Kuşlar dizisinde Safiye karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Son olarak medeni durumu hakkında edinebildiğimiz bilgilere göre evli ve bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz