Elif Melek Avcı Dursun

Elif Melek Avcı Dursun Beyaz Tv ekranlarında Hayatın Rengi isimli program’da sunucu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Elif Melek Avcı Dursun Kimdir?

Elif Melek Avcı Dursun uzman diyetisyen, dijital içerik üreticisi, sunucu. Duygusal yeme bozukluğu, Diyet Desteği ve Diyet Danışmanlığı konularında hizmetlerini sürdürmektedir. Lise tahsilini 2012 senesinde 1.likle tamamlamıştır. Ardından Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Yüksek Lisans Programını GESTASYONEL DİYABET ve BESLENME alanında tamamlamıştır.

2019 senesinde Uzman Diyetisyen ünvanını almıştır. Aynı sene Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doktora Programına başlayan Elif Melek Avcı, akademik eğitim hayatını devam ettirmektedir. Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile birlikte, Anadolu Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünü tamamlamıştır. Ankara Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Sağlık Yönetimi Bölümü’ne devam etmektedir.
Elif Melek Avci Dursun3

Elif Melek Avcı Dursun Nereli?

Elif Melek Avcı Dursun Bolu’ludur. Aslen Bolu nüfusuna kayıtlıdır.

2016 senesinde Özel Sağlık kuruluşlarında Diyetisyenlik mesleğine adım atmıştır. 2018 senesinde, Diyetema Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ni kurmuştur. Diyet danışmanlık merkezi Ankara Bağlıca semtinde yer alan ilk diyetisyenlik ofisidir. Beslenme ve Diyetetik alanında bir çok konu hakkında düzenlenen 40’ın üzerinde kongre, seminer, konferans ve eğitimlere katılmıştır.

Gebelik Döneminde Beslenme, Emziklilik Döneminde Beslenme, Sağlıklı Beslenme, Okul Öncesi Dönemde Beslenme, Okul Çağında Beslenme, Adölesan Beslenmesi, Sporcu Beslenmesi, Toplu Beslenme Sistemleri hakkında sunum – eğitim çalışmaları yapmıştır ve Kurumsal Eğitimler vermektedir.

Ulusal ve uluslararası eğitim platformlarında akademik eğitimler düzenlemektedir. Beslenme ve Diyetetik alanında gerçekleştirilen online eğitim ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Üniversiteler, Liseler ve Çeşitli Eğitim Kurumlarında Konuşmacı ve danışman olarak yer almaktadır.
Elif Melek Avci Dursun4
Radyovizyon 93 Frekansında Her Cuma Diyet Zamanı Programı’nı sunmaktadır. Her Cuma TV8 Ekranlarında Sekizde Sağlık Programında Konuk Olarak Yer Almaktadır. Her Cumartesi Beyaz Tv Ekranlarında Hayatın Rengi Programını Nagihan Karadere ile birlikte sunmaya devam etmektedir.

Bir çok gazetede köşe yazarlığı yapan Elif Melek Avcı, 2021 senesinde ANKA Ödülleri Ankara’nın En Başarılı Diyetisyeni ödülüne layık görülen isim olmuştur.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com/uzm-dyt-elif-melek-avci-dursun/diyetisyen/ankara

Elif Melek Avcı Dursun Kaç Yaşında?

Elif Melek Avcı Dursun 29 yaşındadır. Doğum tarihi 1994, doğum yeri Bolu.

Resmi instagram hesabı @dytelifmelek ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz