Elif Cansu Akbıyık

Elif Cansu Akbıyık hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi ve tiyatro hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Elif Cansu Akbıyık, 1995 yılında Bursa’da doğmuştur. Ortaokulda ona bugün hala ışık tutan kitaplarla ve yazarlarla tanıştı. Özellikle birkaçı eline kalem alma yazma cesareti verdi ona ve çok sevdi yazmayı. Birgün elinde babasının aldığı gitarıyla kendi yazdığı şarkıları söylerken buldu kendini. Lise hayatında dersleriyle birlikte müzikle uğraşmıştır.

Oyuncu, asıl sevdası “oynamayı” lisede yazdığı hikayesini oyunlaştırıp sahneye koymasıyla keşfetmiştir. Hollanda’da bir müzikalde yer aldı ve bu onun ilk büyük sahne deneyimi oldu. Lise sonda akademik sınavla birlikte konservatuar sınavlarına da hazırlandı.

2013 yılında Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmış ve 2017 yılında mezun olmuştur. Üniversite yılları sırasında oyunculuk sevdası onu bir sürü disiplinle tanıştırmış ve hiç bitmeyecek bir yolculuğa çıkarmıştır.

Elif Cansu Akbıyık; Gitar, Şan (Mezzo-Soprano), Dans (Tango),Dalıcılık, Kayak, Yelken, Yoga, Binicilik, Jonglörlük’le de ilgilenmektir.

Günümüzde DasDas’da Yakaranlar oyununda oynamaktadır. Yakaranlar(2018), Düğün(2017), Bir Evlenme(2016), I’m not the Person Who Always Smiles | The Girl in the Basement(2012) yer aldığı oyunların bazılarıdır.


KATILDIĞI ATÖLYE VE EĞİTİMLER

Eylem-Beden-Enerji 2018
Linklater İleri Ses Metodu Eğitimi (2016)
Linklater Ses ve Beden Eğitimi (2015)
Linklater Ses ve Nefes Metodu Eğitimi (2015)
Sesve Oyunculuk Atölyesi (2013)
D22 Tiyatrosu Konstervatuara Hazırlık Programı (2013)
Vokal Doğaçlama Atölyesi (2011)
Dans ve Doğaçlama Atölyesi (2011)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz