Elfin Tataroğlu

0

Elfin Tataroğlu hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitim ve siyaset hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı, biyografisi.

Elfin Tataroğlu Saint Joseph Fransız Lisesini bitirmiş ardından Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Accademia Italiano Floransa’da dil eğitimi ve tasarım eğitimi almış, Bilgi Üniversitesinde ise yüksek lisans yapmıştır. Günümüzde İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetemi ve Organizasyon doktora yapan Elfin Tataroğlu 1978 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Orta düzeyde İspanyolca ve İtalyanca bilen Tataroğlu ayrıca iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Bir dönem CHP Kadın Kolları MYK Üyeliği yapan Tataroğlu CHP 18. Olağanüstü Kurultayında Parti Meclisi Üyesi olmuştur. Akademik çalışmalarına doktora düzeyinde sürdürmekte ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı programında öğretim görevlisi olarak dersler vermeye devam etmektedir.

Kısaca;

CHP Eski Parti Meclisi Üyesi, CHP İzmir Eski İl ve Kurultay Delegesi, 2010-2012 CHP Kadın Kolları MYK Üyesi ve 34.Kurultay Divan Yazman Üyesi’dir. 2019 yılında Bahriye: Aydınlanma Yolunda Bir Ömür isimli kitabın altına imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz