Eldebiran Ayan

2

Eldebiran Ayan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, kısaca kariyeri ve hayatı.

1981 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Eldebiran Ayan’ın burcu kova’dır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından İTÜ Çevre Mühendisliği’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.


Eğitim hayatının ardından ise 2006 yılında ATV Haber’de Hava Durumu sunarak çalışma hayatına atılmıştır. Bir sene sonra, 2007 yılında 24 Haber kanalına geçiş yapmış, günümüze kadar Meteoroloji Editörü olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. Eldebiran Ayan ayrıca, Çevre Bilimci, 24 Doğa Programı yapımcı ve sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2010 yılından bu yana ise Star Gazetesi Pazar ekinde köşe yazıları yazmaktadır.

Eldebiran Ayan isminin anlamı nedir?

Genellikle isminin anlamı sürekli merak konusu olmaktadır. Ekran severler ve daha bir çok kişi tarafından merak edilen Eldebiran isminin aslı Aldabaran imiş. Aldabaran’ın anlamı ise 35 – 40 yılda görünen, bir kuyruklu yıldızın ismi imiş. Babası da denizci bir arkadaşından duyduğu bu ismi kızına vermiştir. Zamanla Türk denizcileri tarafından isim Eldebiran’a çevrilmiştir ve o şekli ile kullanılmıştır.

İstanbul doğumlu güzel sunucunun baba tarafından aslen nereli olduğu ve evlimi bekar mı? gibi sorularının cevaplarına henüz ulaşılamamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Çiğdem Ceylan

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz