Elçin Ateş Ersoy

Elçin Ateş Ersoy Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kadının Eseri isimli programı sunmaktadır. Daha önce Sağlık ON’da isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kimdir? aslen nereli? evli mi? Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Elçin Ateş Ersoy Kimdir? Nereli?

1983 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Elçin Ateş aslen Tekirdağ doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Türkolog (Türk Dil Bilimcisi) unvanı ile mezun olmuştur. Ardından Yeditepe Üniversitesi’nde master yapmıştır. 4 sene ülkemizin önde gelen okulların birisinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Eğitimci olmanın oldukça güzel bir şey olduğunu ancak asıl hedefinin bu olmadığını belirtmiştir. Asıl yapmak istediği ve yer almak istediği sektör ise gazetecilik ve spikerlik. İlerleyen süreçte tesadüfen bir anne-çocuk dergisinin kuruluşunda yer almış ve 8 sene genel yayın yönetmenliği yapmıştır. Derginin büyümesinde büyük emekler vermiş ve imtiyaz sahibi olmuştur. O zaman zarfında hep bir televizyon projesi yapmak istemiş o nedenle 1.5 sene ders almış ve ekran deneyimi için hazırlanmıştır.

Uzun yıllar dergici ve gazeteci olarak sağlık sektöründe yer almıştır. Daha sonra, TET Medya ve 1 Medya ortaklığında bir sağlık programı formatı için yapımcılar Taner Taş ve Kadir Gülnahar Elçin Ateş Ersoy ile iletişime geçmişlerdir. Habertürk’ün saygın bir haber kanalı olması nedeni ile de bu projeye sıcak bakmış ve Sağlık Masası isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Programda yer yer Opr. Dr. Ömer Sağır, Dr Ufuk Alatekin ve Dr. Erkan Akıllı da yer almıştır.

Annelik Sanatı Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği yapan güzel isim, 2018 senesinde Dialog İletişim’de sunuculuk ve spikerlik üzerine dersler almıştır. 2019 senesinde ise Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde de yine spikerlik ve sunuculuk eğitimleri almıştır. Başarılı isim Tümay Ersoy ile evlidir. Maalesef henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. @elcinatess olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 71bin civarındadır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz